Öğrenci Koçu Ne Yapar

Öğrenci Koçluğunda, öğrencinin nasıl çalışması gerektiği ile ilgili çalışmalar, algı konusunda, hatta yetenekler ve mesleki eğitim konusunda, bir takım çağdaş ve etkin testler yaparak , Koçluk yaptığımız öğrencilere özgü, yüksek performans almaya yönelik çalışma teknikleri oluşturuyoruz bu sayede de hep başarılı oluyoruz.

Fakat biz, psikolog değiliz, ergen sorunları söz konusu olduğunda, öğrenci ve ebeveynleri ile görüşüp,  uzman psikologlara yönlendiriyoruz. Başka neler var bu programda? Örneğin, öğrencinin üzerine yoğunlaşabiliyoruz. Üstelik, bunlara ek olarak, konsantrasyon eksikliği, motivasyon ve başarısızlık endişesi gibi sorunlarla da baş edip bunları ortadan kaldırma çalışmaları yapıyoruz.

Tamamen kişinin özelinde oluşturulacak, gizlilik ve etik değerler çerçevesinde yapılan bir çalışmadır. Hayaller, istekler, hedefler ve gerçekleşenler.

Yaşam koçluğu ; hayallerinizi, çabalarınızı anlamlı bir noktaya odaklamanızı sağlar ve ben bunu neden yapıyorum, beni bunu yapmaya iten ne, sorularına yanıt verir.

Benim yaşam amacım; ”Birlikte yaşamı paylaştığım kişilere, kurumlara yol arkadaşlığı yapmak, pusula olmak ve destek vermektir.”

Hedefini belirlemiş olmak bir ayrıcalıktır. Yaşam anlamlı hale gelir. Hedef belirlemek kolay bir iş değildir. Hedefinizi belirlediğinizde, net bir şekilde hedefinize yönelebilirsiniz bunun için önünüzde engeller kalkacaktır.

Öğrenci Koçluğu Süreci;

-Hedefin Belirlemesi

-Motive olma ve motivasyonu sürekli kılma

-Zihinsel ve Duygusal olarak Hazırlık

-Odaklanma sorununun üstesinden gelme

-Öğrenme Modelleri

-İsteyerek Ders Çalışabilme

-Sınav Stresini Kişisel Avantaja Çevirmek

-Rahatlama Yöntemleri

-Hedefe Ulaşma ve Başarı Kazanma

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Öğrenci Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

 Denizli deki Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :öğrenci koçluğu nasıl yapılır - öğrenci koçluğu eğitimi izmir - öğrenci koçluğu eğitimi ankara - öğrenci koçluğu eğitimi bursa - kuantum öğrenci koçluğu - öğrenci koçluğu nedir - öğrenci koçluğu takip formu -

Yorumlar